Ugrás a fő tartalomra

3300 Eger, Kertész utca 128.


+36-20/858-3775

Széchenyi 2020

Hírek


2025. jan. 20.
HVSZC

    Szépészeti tanszalonok segítik a képzést az egri technikumban

    Hiánypótló tanműhelyeket adtak át a Heves Vármegyei SZC Bornemissza Gergely Technikumban hétfőn. A szépészeti tanszalonokat később az egriek számára is elérhetővé teszik – hangzott el a megnyitón.

    Szépészeti tanszalonok segítik a képzést az egri technikumban


    Összefogtak a közvélemény-kutatók, hogy jobb színben tüntessék fel a Tisza Pártot 
    Rendhagyó tanműhelyekkel bővült a Heves Vármegyei SZC Bornemissza Gergely Technikum, Szakközépiskola és Kollégium. Az átadó ünnepségen hétfőn elhangzott: a szépészeti tanszalonokat azért hozta létre az intézmény, hogy ne csak elméleti, hanem komoly szakmai tapasztalatokhoz jutassák a fodrászat és a kozmetika iránt érdeklődő diákjaikat. A tanműhelyeket mintegy 135 millió forint önerőből alakította ki az iskola, a tervek szerint a fiatalos és modern tanszalonok a szépészeti ipar fontos szereplőit is bevonzza, illetve később a lakosság számára is nyitottá teszik.


    Az átadó ünnepségen Dr. Varga-Bajusz Veronika, felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár is részt vett, aki köszöntőjében hangsúlyozta: mióta 4 éve elindították a szakképzés megújítását, komoly dinamizmust hoztak az oktatási rendszerbe, hiszen egyre több a motivált oktató és diák, és számos inspiráló környezetet is kialakítottak különböző tanműhelyek formájában. Hozzátette: a munkaerőpiaci szereplők, vállalkozások is egyre érdekeltebbé váltak abban, hogy ebbe a szakképzési struktúrába be tudjanak kapcsolódni. Mint fogalmazott: a duális képzés sokkal sikeresebb a szakképzésben, mint a felsőoktatásban. Ebben a rugalmas rendszerben a vállalkozások is érdekeltté váltak, hogy jó szakembereket alkalmazzanak utánpótlásként.

    Dr. Varga-Bajusz Veronika arról is beszélt: e tanműhelyek a diákok számára is kedvezőek, hiszen nemcsak elméletet tanulhatnak, hanem a gyakorlatban is elmélyíthetik a megszerzett tudást. A mintegy 96 milliárd forintos pályázati forrásnak köszönhetően 36 intézmény újult meg és az évek során komoly párbeszéd és együttműködés  alakult ki a szakma és a vállalkozások között, amelyek dinamizálták ezt a képzési rendszert.

    Dr. Pajtók Gábor, a térség országgyűlési képviselője köszöntőjében hangsúlyozta: a szépségipar sikerre van ítélve, illetve akár a gyógyászatra is hatással lehet. Felidézte: a 70-es és 80-as évekből nem véletlenül ebből az iskolából kerültek ki a a valódi kézművesek, azaz a mesterfodrászok és kozmetikusok. Ez egy időtlen szakma, amely alkalmazkodik a piachoz és a fiatalok érdeklődéséhez – fogalmazott.  Kiemelte: ahhoz, hogy a diákok motiváltak, a tanárok pedig elkötelezettek legyenek egy olyan modern és inspiráló közegre van szükség, amelyben tökéletesen elsajátíthatják a szakma fortélyait. Ezek az új, korszerű tanműhelyek a szépségipar háttérszereplőit is idevonzzák, amelyek élen járnak a kozmetikumok előlállításában – szögezte le, hozzátéve:  ezeknek a cégeknek olyan tapasztalataik vannak, amely a leendő fodrászok és kozmetikusok képzéséhez elengedhetetlenek.

    Milibák-Veres Erika, a Heves Vármegyei Szakképzési Centrum főigazgatója köszöntőjében hangsúlyozta: Heves vármegye előnye a szakképzésben egy komoly összefogás gyümölcse. Mint fogalmazott: óriási helyzeti előny hogy a szakképzési centrum karöltve együttműködik az iparkamarával, a munkaerőpiaci igényeket figyelembe véve, közösen meghatározva a fejlesztési pontokat. Ez a tanműhely garancia arra, hogy a diákok komoly tudásanyaggal és gyakorlati tapsztatalattal felvétrtezve kerülnek ki az intézmény duális partnereihez – hangsúlyozta.

    A szépészeti szalonok szolgáltatásaitz Dr. Varga-Bajusz Veronika államtitkár is kipróbálta
    A szépészeti szalonok szolgáltatásait Dr. Varga-Bajusz Veronika államtitkár is kipróbálta
    Fotó: Gal Gabor / Heol.hu
    A szépészeti tanszalonokról
    Elhangzott:  a szalonokat nem pályázati pénzből, hanem önerőből valósította meg az intézmény, a tanműhelyek kialakítására mintegy 105 milló forintot fordítottak, az eszközök mintegy 26 millió forintba kerültek. A projekt összköltsége mintegy 135 millió forint volt. A tervek szerint fiatalos és lendületes tanszalonok a lakosság számára is nyitottá válnak. A modern tantermekben 12-16 fős csoportokban lesz lehetőség oktatásra. Az új manikür tanszalonok kialakításával teljessé válhat a szépészeti szakma, amely az új szakmai jegyzék bevezetésével vált szülségessé.          

    A szalagátvágás után az érdeklődők fodrászati, kozmetikai, kéz-és lábápoló szakmai bemutatókat is megtekinthettek az új tanműhelyekben. 

    Forrás: Heol.hu

    https://www.heol.hu/helyi-kozelet/2025/01/szepeszeti-tanszalonok-atadas-eszc

     

    Megosztás

    KAPCSOLÓDÓ HÍREK


    Álmaikban sem gondolták, hogy ennyien beülnek az iskolapadba Gyöngyösön

    Álmaikban sem gondolták, hogy ennyien beülnek az iskolapadba Gyöngyösön

    Álmaikban sem gondolták, hogy ennyien beülnek az iskolapadba Gyöngyösön

    2025. jan. 20.
    HVSZC
    Békés ünnepeket kíván a Heves Vármegyei Szakképzési Centrum

    Békés ünnepeket kíván a Heves Vármegyei Szakképzési Centrum

    Békés ünnepeket kíván a Heves Vármegyei Szakképzési Centrum!

    2024. dec. 20.
    HVSZC
    Erasmus+ lehetőség a Sárváriban

    Erasmus+ lehetőség a Sárváriban

    A Heves Vármegyei Szakképzési Csentrum Sárvári Kálmán Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium diákjai nem csak a helyi, illetve térségbeli cégeknél tölthetik gyakorlati idejüket, de a kiválasztottak - sikeres pályázat esetén - különböző országokban is bi

    2024. dec. 19.
    HVSZC


    KIMIKK
    Erasmus+Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.
    Széchenyi 2020

      • SZC logo fehér
      • Heves Vármegyei Szakképzési Centrum

        3300 Eger, Kertész utca 128.

      • Telefon: +36-20/858-3775

        E-mail: hmszc@hmszc.hu

        OM azonosító: 203035

        Felnőttképzési nyilvántartás száma: E/2020/000211, B/2020/000862


      2025Heves Vármegyei Szakképzési Centrum